Advent u Zagrebu
Autor: Danira Brkić, 13. 12. 2023.

Učenici sedmih razreda sa svojim razrednicama T.Paris i D.Brkić te učiteljicom Engleskog jezika Mijom Mitrović 7. prosinca posjetili su naš glavni grad, Zagreb. Učenici su u vožnji vlakom razgledavali idilični krajolik prekriven snijegom. Pri dolasku u Zagreb uslijedila je šetnja u pratnji stručnoga vodstva, gospođe Jasmine Reis, članice obitelji Šenoa i voditeljice muzeja „Kuća Šenoa“ u kojoj su učenici kroz šetnju ulicama i trgovima kojima je hodao August Šenoa i o kojima je pisao u svojim djelima, naučili mnogo o životu tog poznatog hrvatskog književnika te o povijesti grada Zagreba. Učenici su imali priliku čuti mnoštvo zanimljivih priča i anegdota iz života A.Šenoe te njegove obitelji na temelju dokumentacije koja je dio muzejske građe „Kuće Šenoa“. Razgled grada započeo je na Manduševcu, a završio na Strossmayerovu šetalištu. Nakon organizirane šetnje učiteljica Mia Mitrović provela nas je zanimljivim lokacijama u gradu, a potom smo se uputili na Trg bana Josipa Jelačića na kojemu su učenici mogli uživati u blagdanskom ozračju, razgledavati štandove, fotografirati se te kupiti pokoji suvenir.