« Ožujak 2024 »

Online lektira

Knjige možete čitati preko zaslona svojih računala ili knjižničnih računala.

Lektire
     Na ovim su stranicama cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire, ali i šire, besplatno su dostupna učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima. Već je postavljeno oko 200 knjiga, te obilje multimedijskih sadržaja, kao što su zvučni zapisi i video materijali. Cilj projekta je na Webu objaviti SVE osnovnoškolske i srednjoškolske lektire - ukupno preko tisuću naslova! Projekt eLektire je nastao na inicijativu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, a realiziraju ga CARNet i Bulaja naklada. Za pristup sadržaju morate se prijaviti svojim AAI@EduHR elektroničkim identitetom, kojega ste dobili u školi.

Tri lektirna djela – Priče iz davnineČudnovate zgode šegrta Hlapića i Prosjak Luka – dostupna su i u obliku građe lagane za čitanje – u formatu posebno prilagođenom učenicima s poteškoćama u čitanju i razumijevanju teksta (PDF i zvučne datoteke).

Osim svima poznate stranice e.Lektire knjige možete čitati i preko dolje navedene stranice.

Međunarodna dječja digitalna knjižnica sadrži odabrana djela iz zemalja širom svijeta. Omogućuje besplatno čitanje knjiga iz raznih zemalja. Knjige se mogu izabirati prema raznim kriterijima: temi, žanru jeziku... Hrvatska je također zastupljena. - (hrv. i ostali jezici)

Izdanja Udruge Kapibara:
Kako je šuma dobila most            Kako je šuma dobila most
           Slikovni priručnik izrađen je u sklopu projekta Edukacija najmlađih o NATURA 2000 mreži – šumski            ekosustavi.

Močvara - priča o životu jednog vretenca
     Močvara - priča o životu jednog vretenca - slikovnica
        Slikovnica izrađena u okviru projekta Dugoročno očuvanje ugroženih i rijetkih staništa Hrvatske kroz      edukaciju najmlađih.