Međunarodni tjedan novca
Autor: Tanja Paris, 29. 3. 2021.

26. 03. 2021. godine u okviru Međunarodnog tjedna novca održan je videokonferencijski sat u 7. a razrednom odjelu Sve o hrvatskom novcu. Cilj ove edukativne aktivnosti je podizanje financijske pismenosti mladih. Izlaganje su održali monetarni stručnjaci Hrvatske narodne banke u Zagrebu. Učenici su saznali sve o obilježju, motivima i zaštiti novčanica kuna, te upoznali biljke i životinje koje se nalaze na kovanicama kune i lipe. Vrlo detaljno predavači su izlagali o tiskanju i  nadzoru kvalitete tiskanja novčanica i kovanica u Republici Hrvatskoj nekada i danas. Na koji način HNB osigurava u kriznim situacijama (potresi, …) monetarnu stabilnost države, što radi HNB s neispravno tiskanim novcem, te što za mlade znači uvođenje eura kao i što sve možemo očekivati uvođenjem eura bila su samo neka od pitanja koje su postavili naši učenici monetarnim stručnjacima.

Iskrena zahvala svim predavačima Hrvatske narodne banke na prilici sudjelovanja na ovakvoj edukaciji.

Nakon naučenog na edukativnom interaktivnom online predavanju o obilježjima, motivima i zaštiti naših novčanica kuna te upoznavanja s biljkama i životinjama koje se nalaze na kovanicama kuna i lipa održana je integrirana radionica likovne kulture i matematike. Učiteljice likovne kulture i matematike M. Ižaković i T. Paris radove učenika 7. a razreda i Arigone iz 7. b razrednog odjela na temu Novčanica iz mašte poslali su Hrvatskoj narodnoj banci u Zagrebu. U ponedjeljak, 7. lipnja 2021. godine stigla je nagrada našim vrijednim učenicima, džepno izdanje svih kovanih novčanica kuna i razni likovni pribor kojim će i u sljedećoj školskoj godini nastati mnogi lijepi likovni radovi na temu integracije likovne kulture i matematike.

Slika na kojoj se prikazuje trava, stablo, na otvorenom, nebo

Opis je automatski generiran

Iskrena zahvala Hrvatskoj narodnoj banci u Zagrebu na dodijeljenoj  nagrada našim učenicima!

učiteljice likovne kultura i matematike

M. Ižaković i T. Paris